MASKE TAKMAMA CEZASINA VE SOKAĞA ÇIKMA CEZASINA İTİRAZ DİLEKÇESİ

MASKE TAKMAMA CEZASINA VE SOKAĞA ÇIKMA CEZASINA İTİRAZ DİLEKÇESİ

MASKE TAKMAMA CEZASINA VE SOKAĞA ÇIKMA CEZASINA İTİRAZ DİLEKÇESİ

Bu yazımızda son zamanlarda çok merak edilen sorulardan olan Maske Takmama Cezası İptal Dilekçesi, Sokağa Çıkma Cezası İptal Dilekçesi, Maske takmama cezasına itiraz, Sokağa çıkma cezasına itiraz konularını açıklayacağız.

MASKE TAKMAMA CEZASINA NASIL İTİRAZ EDİLİR?

Maske takmama cezasına itiraz edilir mi? Maske takmama cezasına kaç gün içinde itiraz edilir? Maske takmama para cezası kesilen kişi cezanın kendisine tebliğ edildiği tarihten itibaren 15 gün içinde Sulh Ceza Hakimliğine itiraz edebilir. Maske takmama cezasına itiraz, idari para cezasının uygulandığı yerdeki Sulh Ceza Hakimliğine yapılır.

SOKAĞA ÇIKMA CEZASINA NASIL İTİRAZ EDİLİR?

Sokağa çıkma cezasına itiraz edilir mi? Sokağa çıkma cezasına kaç gün içinde itiraz edilir? Sokağa çıkma para cezası kesilen kişi cezanın kendisine tebliğ edildiği tarihten itibaren 15 gün içinde Sulh Ceza Hakimliğine itiraz edebilir. Sokağa çıkma cezasına itiraz, idari para cezasının uygulandığı yerdeki Sulh Ceza Hakimliğine yapılır.

Maske takmama cezası ve sokağa çıkma yasağına uymama cezasına süresinde itiraz edilmezse veya itiraz reddedilirse cezalar kesinleşir. Maske takmama cezası ve sokağa çıkma cezası ödenmezse icra gelir mi sorusu merak edilmektedir. Sorularınızın yanıtları için Mersin Avukat olarak Mersin Hukuk Büromuz ile iletişime geçiniz. Mersin Avukat, Mersin Hukuk Bürosu olarak müvekkillerimize en iyi Mersin Avukat hizmeti vermekteyiz. Mersin Avukatı olarak Mersin ve Adana başta olmak üzere Mersin ve ilçelerinde Adana ve İlçelerinde Avukatlık ve Danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

MASKE TAKMAMA CEZASINA İTİRAZ DİLEKÇESİ

MERSİN ( ) SULH CEZA HAKİMLİĞİNE

İTİRAZ EDEN      :

VEKİLİ                 : Av. Osman Mete Yıldız - Mersin

KARŞI TARAF     :

İTİRAZ KONUSU: İdari Para Cezasına İtiraz

AÇIKLAMALAR

Müvekkile, .... Tarihinde “Maske Kullanım Kurallarına Aykırı Hareket Etmek” gerekçesi ile dilekçemiz ekinde sunduğumuz ….. sayılı idari para cezası tutanağı ile …. TL idari para cezası uygulanmıştır.

 

-BURAYA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINA İTİRAZ ve MASKE TAKMAMA CEZSINA İTİRAZ NEDENLERİNİZİ YAZINIZ.

 

SONUÇ VE İSTEM: Yukarıda arz ettiğimiz sebeplerle haksız ve hukuki dayanaktan yoksun olan idari para cezasının iptalini vekaleten talep ederiz.

                                                                       İtiraz Eden Vekili

                                                                   Av. Osman Mete Yıldız