Mersin Avukat Whatsapp
Mersin Avukat Whatsapp

ÜZERİNDEN ELEKTRİK DİREĞİ GEÇEN ARAZİNİN TAZMİNAT HAKKI

ÜZERİNDEN ELEKTRİK DİREĞİ GEÇEN ARAZİNİN TAZMİNAT HAKKI

ÜZERİNDEN ELEKTRİK DİREĞİ GEÇEN ARAZİNİN TAZMİNAT HAKKI

İRTİFAK HAKKI NEDİR?

İrtifak Hakkı, malikin eşya üzerindeki kullanma ve yararlanma ile ilgili yetkilerinin bir kısmını veya tamamını hak sahibine sağlar. İrtifak hakkı sahibi o eşyayı yalnızca irtifak hakkının izin verdiği ölçüde kullanabilir.

ARAZİDEN ELEKTRİK DİREĞİ GEÇİYORSA BAŞVURULACAK HUKUKİ YOLLAR

Arazinizden elektrik direği veya yüksek gerilim hattı geçiyorsa tazminat alabilirsiniz. Arsasından elektrik direği ya da yüksek gerilim hattı geçen arazi sahipleri tazminat alabilecektir. Arazisi üzerinden elektrik teli geçen, arazisine elektrik direği ya da trafo konulan, arazisinden yüksek gerilim hattı geçen kişiler kamulaştırma bedellerini alabilmek için dava açmalıdır. Arazinizden elektrik direği veya yüksek gerilim hattı geçiyorsa dava açılmadan önce dava şartı olarak ilgili kuruma uzlaşma başvurusu yapılmalıdır.

YÜKSEK GERİLİM HATTI TAZMİNATI NE KADAR?

Arsasının üzerinden yüksek gerilim hattı geçen taşınmaz sahibi hakkı olan tazminatı alabilmek için dava açmalıdır. Tazminat tutarı, elektrik telinin, direğinin, trafonun arazinin kullanımını ne kadar engellediğine ve gayrimenkulün rayiç bedeline göre değişkenlik göstermektedir.

MERSİN KAMULAŞTIRMA AVUKATI

Mersin’de faaliyet gösteren hukuk büromuz, Mersin Kamulaştırma Dava Avukatı, Mersin Kamulaştırmasız El Atman Dava Avukatı, Mersin Elektrik Direği Tazminatı, Arsamdan elektrik teli geçiyor ne yapmalıyım, Arsamda trafo var tazminat alır mıyım, Mersin Tazminat Avukatı gibi konularda müvekkillerine en iyi şekilde avukatlık ve danışma hizmeti vermektedir.