Mersin Avukat Whatsapp
Mersin Avukat Whatsapp

TÜKETİCİ HAKLARI NEDİR?

TÜKETİCİ HAKLARI NEDİR?

TÜKETİCİ HAKLARI NEDİR?

TÜKETİCİ HAKLARI AVUKATI

Mersin’de faaliyet gösteren Avukat Osman Mete Yıldız Tüketici Mahkemesi‘nde görülen davalar başta olmak üzere, tüketici hakları, tüketicilerin almış olduğu mal ve hizmetlerin ayıplı olması halinde Tüketici Hakem Heyeti ve Tüketici Mahkemeleri nezdinde, uğramış oldukları zararın tazmini başta olmak üzere tüketicileri ilgilendiren tüm hukuki konulara ilişkin danışmanlık ve avukatlık hizmeti vermektedir.
 

TÜKETİCİ HUKUKU

Tüketici Hukuku özellikle son yıllarda büyük bir ilerleme ve gelişme kaydeden bir hukuk dalıdır. Tüketim amaçlı alınan mal ve hizmetler sebebiyle ortaya çıkan ihtilafların ele alındığı hukuk dalıdır. Son yıllarda ülkemizde Tüketici Hakları Davaları konusunda artış yaşanmaktadır.
 

TÜKETİCİ HAKLARI KONUSUNDA AŞAĞIDAKİ ALANLARDA HİZMET VERMEKTEYİZ


Mersin Tüketici Hakları Avukatı olarak müvekkillerimize;
- Banka dosya masraflarının iadesine ilişkin davalar
- Kredi kartı işlem ücretlerinin takibi
- Ayıplı mal neticesinde tüketicinin uğradığı zararlar kapsamında tazminat talebi
- Tüketici Hakem Heyeti Başvurusu ve takibi
- Tüketici Mahkemesinde dava açılması ve dava takibi
- Cayma Hakkının Kullanılması
- Mesafeli satış sözleşmelerine ilişkin ihtilafların çözümü
- Taksitle satış sözleşmeleri
- Kredi sözleşmelerindeki masrafların geri alınması
- Devre tatil ve paket tur ve abonelik sözleşmelerinden kaynaklanan ihtilaflar
Konularında hizmet vermekteyiz.

Tüketim amacıyla alınan ürünlerin hukuki uyuşmazlık doğurması neticesinde ilgili mahkemelere başvuruda bulunarak Tüketici haklarınızı koruyabilirsiniz. Bu anlamda tüketici haklarının bilinmesi oldukça önemlidir. Tüketici hakları konusunda çok fazla bir bilgiye sahip olmayan kişiler alanında uzman olan Tüketici hakları avukatı sayesinde davalarını başarılı bir şekilde yürüterek sonuçlandırmaktadır.

MERSİN TÜKETİCİ AVUKATIMersin Tüketici Avukatı olarak müvekkillerimize, tüketici haklarından doğan uyuşmazlıklar, Tüketici hakem heyetine başvuru ,ayıplı mal ayıplı hizmet gibi konularda, Tüketici Mahkemesinde dava açmak konusunda, garanti sürecinde arızalanan ya da bozulan ürünlerin sözleşmeleri, Tüketici hakları davası, haksız şartlar gibi konularda destek sağlayarak en iyi şekilde hizmet vermekteyiz.