TÜKETİCİ HAKLARI DAVASINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

TÜKETİCİ HAKLARI DAVASINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

TÜKETİCİ HAKLARI AVUKATI

6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’da tüketici, tüketici işlemi gibi kavramların tanımları yapılmıştır. Tüketici Hakları Avukatı, Tüketici Mahkemesi Avukatı da tüketicilerin yaşadığı hukuki problemlerin çözümünde tüketiciye hukuki yardım sağlar. Tüketici Mahkemesi Davaları teknik bir konu olduğundan hak kaybına uğramamak için Tüketici Hukuku Alanında uzman bir avukattan hukuki yardım alınmalıdır. Mersin Tüketici Hakları Avukatı olarak en sık karşılaştığımız problemlerin başında “ ikinci el araç satışlarında galerinin sorumluluğu “ , “  ikinci el araç satışlarında oto ekspertizin sorumluluğu “ , “ araç kilometre düşürme davaları “ , “ devremülk davaları “ , “ devremülk iptal davası “ konuları gelmektedir.

TÜKETİCİ SÖZLEŞMELERİ

Tüketici sözleşmeleri kural olarak yazılı şekilde yapılmalıdır. Yapılan sözleşmenin bir örneği mutlaka tüketiciye verilmelidir. Tüketici sözleşmelerinde tüketici aleyhine haksız şart eklenemez. Tüketici sözleşmelerinde yer alan haksız şartlar geçersizdir. Tüketici sözleşmeleri açık ve net olmalıdır. Mersin Tüketici Avukatı olarak müvekkillerimize Tüketici Sözleşmesi Hazırlama, Tüketici Sözleşmesi Örneği, Tüketici Dava Avukatı konusunda en iyi şekilde hizmet vermekteyiz.

TÜKETİCİ HAKEM HEYETİNE BAŞVURMADAN DAVA AÇILABİLİR Mİ?

Tüketici hakem heyetine başvurmadan tüketici mahkemelerinde dava açmak kural olarak mümkün değildir. Tüketici hakem heyeti parasal sınırlarının üzerinde olan tüketici uyuşmazlıklarında kural olarak hakem heyetine başvurulamaz. Mersin Tüketici Avukatı olarak müvekkillerimize tüketici hakem heyeti kararına itiraz konusunda en iyi şekilde avukatlık hizmeti vermekteyiz.

İKİNCİ EL ARAÇ SATIŞINDA GALERİ VE EKSPERİN SORUMLULUĞU

İkinci el araç satışlarında yaşanan hukuki problemlerin çözümü için tüketici hukuku alanında uzman avukattan yardım almakta fayda vardır. İkinci el araç satışlarında ekspertizin sorumluluğu için Mersin Tüketici Avukatı olarak hukuk büromuza başvurabilirsiniz.