TRAMER KAYDINA NASIL İTİRAZ EDİLİR ?

TRAMER KAYDINA NASIL İTİRAZ EDİLİR ?

TRAMER KUSUR ORANI İTİRAZI NASIL YAPILIR?

Kaza Yaptım Kusur Bana Verilmiş Bunu Nasıl Düzeltirim?  

Tramer Kusuru Bana Vermiş Bu Değişitirilir mi?

Tramer Kaydı Silinir mi?

Tramer kaydı değiştirilebilir mi?

sorularının yanıtını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Bir trafik kazası sonrasında, kaza yalnızca maddi hasar ile tamamlanmışsa, kazaya karışan taraflar, kazanın oluş biçimi ve nedenleri üzerinde anlaşabiliyorlarsa, Kaza Tespit Tutanağı düzenleyerek imzalarlar ve olay yerinden ayrılırlar.

Taraflardan birinin imzalamadığı Kaza Tespit Tutanağı geçerli değildir. Tarafların anlaşamaması halinde trafik polisi çağrılır ve onun düzenleyeceği Kaza Tespit Tutanağı geçerli olur.

Sigorta şirketi bir hasar dosyası açılır ve en geç bir sonraki işgünü kazanın resimleriyle beraber Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’ne gönderilir.

Kusur oranlarının beklentilerinin aksine olduğunu düşünen sigortalı kişiler bu oranlara itiraz edebilirler. Bunun için yeni belge ve bilgilerle iki gün içinde kendi sigorta şirketlerine itiraz etmeleri gereklidir.

Eğer bu iki günlük süre geçirilmişse, itiraz artık sigorta şirketine değil Sigorta Tahkim Komisyonu’na yapılmalıdır. Ya da itiraz edilmiş yalnız sigorta şirketi itirazı kabul etmemiş ve kendi kararında diretmişse, bu takdirde da Sigorta Tahkim Komisyonu’na gidilmelidir.

MERSİN TRAFİK KAZASI AVUKATI

Mersin Sigorta Davası Avukatı olarak müvekkillerimize Trafik Kazası Tazminatı , Araç Değer Kaybı , Tramer Kusur Oranına İtiraz konularında en iyi şekilde hizmet vermekteyiz.

Av. Osman Mete Yıldız - 0532 795 45 33