ÖDENMEYEN NAFAKA İÇİN İCRA TAKİBİ NASIL YAPILIR?

ÖDENMEYEN NAFAKA İÇİN İCRA TAKİBİ NASIL YAPILIR?

ÖDENMEYEN NAFAKA NASIL TAHSİL EDİLİR?

Nafaka, boşanma davası sürerken veya boşanma davası sonuçlandıktan sonra maddi olarak zor duruma düşecek olan eşe, diğer eş tarafından ödenen maddi bedeldir. Nafaka kimlere verilir sorusunun yanıtı; boşanma davası sürecinde veya dava sonuçlandıktan sonra maddi açıdan zor duruma düşecek tarafa nafaka verilir.

Ödenmeyen nafakalar ise icra takibi başlatılarak tahsil edilecektir. Nafaka ödenmemesi durumunda nafaka alacaklısı tarafından nafaka borçlusuna karşı icra takibi başlatılmalıdır. İcra takibi başlatılması ile ödenmeyen nafaka cebri icra yolu ile devlet tarafından tahsil edilecektir. Mersin İcra Avukatı, Mersin Nafaka Avukatı olarak müvekkillerimize ödenmeyen nafaka alacakları, ödenmeyen nafakanın tahsili konularında en iyi şekilde hizmet vermekteyiz. Tedbir nafakası, Yoksulluk nafakası, iştirak nafakası, nafakam ödenmiyor ne yapmalıyım konularında hukuk büromuzla iletişime geçebilirsiniz. Ödenmeyen tedbir nafakası, ödenmeyen yoksulluk nafakası, ödenmeyen iştirak nafakası konularında nafakanın tahsil edilmesi için Mersin Nafaka Tahsil Avukatı olarak hukuk büromuz ile iletişime geçebilirsiniz.

BİRİKMİŞ NAFAKANIN TAHSİLİ

Birikmiş nafaka alacaklarının tahsil edilmesi için icra takibi başlatılmalıdır. Nafaka alacaklarında zamanaşımı 10 yıldır. Birikmiş nafaka alacaklarının tahsili, ödenmeyen nafakanın tahsili, nafakam ödenmiyor, nafaka ödenmemesi, nafaka ödememe cezası konuları için Mersin İcra Avukatı, Mersin Nafaka Avukatı olarak hukuk büromuz ile iletişime geçebilirsiniz.

Mersin Hukuk Büromuz, Nafakası ödenmeyenler, nafaka mağdurları, nafakasını alamayanlar, birikmiş ödenmeyen nafaka, ödenmeyen nafaka tahsili, ödenmeyen nafaka icra takibi, icra yolu ile nafaka tahsili, nafaka maaş haczi konularında en iyi şekilde hizmet vermektedir.

Mersin İcra Avukatı, Mersin Nafaka Avukatı, Mersin Nafaka Dava Avukatı olarak müvekkillerimize nafaka dava dilekçesi, nafaka davası açmak, nafaka tahsili, nafaka icra takibi, ödenmeyen nafaka tahsili, birikmiş nafaka icra takibi, ödenmeyen nafaka tahsili, iştirak nafakası icra takibi, yoksulluk nafakası icra takibi, iştirak nafakası icra takibi konularında en iyi şekilde hizmet vermekteyiz.