TEK CELSEDE BOŞANMAK - BOŞANMA AVUKATI

TEK CELSEDE BOŞANMAK - BOŞANMA AVUKATI

TEK CELSEDE BOŞANMA – TEK DURUŞMADA BOŞANMA

Tek celsede boşanma, boşanma davasının tek duruşmada sona ermesini ifade eder. Boşanma davası tek celsede biter mi? Boşanma davası tek duruşmada biter mi? sorularının cevabını bu yazımızda açıklayacağız. Mersin Boşanma Avukatı olarak tarafımıza başvuran müvekkiller genelde " tek celsede boşanma " " tek celsede boşnmak istiyorum "  " tek celsede boşnmak için ne yapılır " " boşanma davası nasıl kısa sürer " konularını merak eder.

Tek celsede boşanmak için ne yapılmalıdır “ sorusu boşanma davası açmak isteyen kişilerin en çok merak ettiği sorudur. Tek celsede boşanma için anlaşmalı boşanma davası açmak gerekir. “ Anlaşmalı boşanma davası nasıl açılır “ sorusunun cevabı için Mersin Boşanma Avukatı olarak hukuk büromuzdan profesyonel avukatlık hizmeti alabilirsiniz.

 

Anlaşmalı boşanma davası açmak için anlaşmalı boşanma protokolü hazırlanmalıdır. “ Boşanma Protokolü nasıl hazırlanır “ konusunda merak ettiklerinizi en iyi boşanma avukatına danışabilirsiniz. “ Boşanma davası açmak için avukat tutmak zorunlu mu “ sorusunun cevabına gelince; Boşanma Davası oldukça ayrıntılı ve usulü işlemin yoğun olduğu bir dava türüdür. Bu nedenle Boşanma Davasını Kazanmak için alanında uzman boşanma avukatı tarafından temsil edilmek gerekmektedir. Mersin Boşanma Avukatı olarak müvekkillerimize en iyi şekilde Boşanma Davası, Boşanma Dilekçesi Örneği, Anlaşmalı Boşanma Protokolü konularında en iyi şekilde hizmet vermekteyiz.

 

BOŞANMA DAVASI DURUŞMASINA KATILMAMAK

Anlaşmalı boşanma davası duruşmasına katılmak zorunlu mu? Evet, anlaşmalı boşanma davası duruşmasına her iki tarafın da katılarak anlaşmalı boşanma protokolünü kabul ettiğini beyan etmelidir.

 

TEK CELSEDE BOŞANMAK İÇİN NE YAPMAK GEREKİR

Tek celsede boşanmak için anlaşmalı boşanma davası açmak gerekir. Bunun için bir boşanma protokolü düzenlenir. Anlaşmalı boşanma davası açılırsa boşanma davası tek duruşmada bitecektir.

 

BOŞANMA DAVASINI ÖNCE AÇAN KAZANIR MI?

Boşanma davasını kim açmalıdır, boşanma davasını hangi taraf açmalıdır sorusu Mersin Boşanma Avukatı olarak bize en sık sorulan sorudur. Boşanma davasını kazanmak için boşanma davasını önce açmak ya da boşanma davasını sonra açmanın bir önemi yoktur. Boşanma davasını kazanmak için boşanma davasında kusursuz ya da daha az kusurlu olmak gerekir. Kusursuz veya daha az kusurlu olduğunu ise delillerle kanıtlamak gerekir. Halk arasında boşanma davasını haksız olan taraf açar, boşanma davasını açarasan kaybedersin, boşanma davasını karşı taraf açsın gibi söylentiler bulunmaktadır. Bu söylentiler tamamen asılsızdır. Boşanma davasını kimin açtığı önemli deiğildir. Boşanma davasında önemli olan kusursuzluğu ispatlamaktır.

 

MERSİN BOŞANMA AVUKATI

Mersin Boşanma Avukatı, Mersin Aile Avukatı olarak müvekkillerimize mersinde boşanma avukatı, boşanma davası konusunda en iyi şekilde hizmet vermekteyiz.