Mersin Avukat Whatsapp
Mersin Avukat Whatsapp

KİRACI İHTARNAME ÖRNEĞİ

KİRACI İHTARNAME ÖRNEĞİ

KİRACI İHTARNAME ÖRNEĞİ

Kira ve konut fiyatlarında son zamanlarda yaşanan önlenemez büyük artış, kirada evi olan mülk sahiplerini kiracılarını evden çıkararak yeni kiracıya daha fazla kiraya evlerini kiraya verme yoluna sevk etmiştir. Kirayı çıkarmak isteyen ev sahipleri kiracılarına karşı ihtarname çekme yoluna giderler. Kiracıya İhtarname Nasıl Çekilir, İhtarname Zorunlu Mu, Kiracı İhtarname Örneği, Kiracı İhbarname Örneği gibi konuları bu yazımızda açıklayacağız.

KİRACIYA İHTARNAME ÇEKMEK

Kiracıya ihbarname çekmek, kiraya veren kişilerin son zamanlarda sıklıkla araştırdığı konuların başında gelir. Kanunumuzda ihtarname çekmenin zorunlu olduğu bazı durumlar bulunmaktadır. İhtarname ya da ihbarname ispat açısından noter kanalı ile çekilmelidir. Kiracı İhtarname Örneği, Kiracı Noter İhtarnamesi, Kiracının Cevap İhtarnamesi konuları için hukuk büromuz ile iletişime geçebilirsiniz.

KİRACIYA İHTAR ÇEKME SÜRESİ | İHTAR NE ZAMAN ÇEKİLİR

İhtarname Ne zaman çekilir, kiracıyı çıkarmak için ne zaman ihtar çekilir soruları çok merak edilen sorulardandır. Kiracıya ne zaman ihtar çekileceği ihtarnamenin konusuna ve ihtarnamenin içeriğine göre değişkenlik gösterecektir. Kiracının evden çıkarılması için ihtarın ne zaman çekileceği sorusunun yanıtı için alanında uzman avukattan yardım almakta fayda vardır. Noterden kiracıya ihtar çekmek için ihtarnamenin süresine uymak gerekmektedir.

Kiracı, kiralanan taşınmazın kendisine tesliminden sonra kira bedelini ve yan giderleri ödemezse kiracıya kira bedelinin ödenmemesi nedeniyle ihtarname çekilerek kiracı temerrüde düşürülür. Kiracı iki haklı ihtar sebebiyle evden çıkarılabilir. Geciken kira ihtarname örneği, ödenmeyen kira için kiracıya ihtarname örneği için hukuk büromuz ile iletişime geçebilirsiniz.

Kiracı, kiralanan taşınmazı sözleşmeye uygun şekilde özenle kullanmaz, komşulara saygı göstermez ise kiraya veren ev sahibi, konut ve çatılı işyeri kirasında, kiracıya en az otuz gün süre vererek, aykırılığın giderilmesini ister, bu aykırılık giderilmediği takdirde sözleşmeyi feshedeceği konusunda kiracıya ihtarname gönderilir. Komşuları rahatsız eden kiracıyı evden çıkarmak, kiracım apartmanı rahatsız ediyor, Çevreyi rahatsız eden kiracıyı evden çıkarmak için ihtarname gibi konular için Hukuk Büromuz ile iletişime geçebilirsiniz.

Kiraya verenin ev veya işyeri ihtiyacı sebebiyle kiracıya ihtarname çekilerek kiracının evden çıkması ihtar edilebilir. İhtarnameye rağmen evden çıkmayan kiracıya karşı, kanunda öngörülen sürelere uymak kaydı ile tahliye davası açılabilir. İhtiyaç Nedeniyle Tahliye İhtarname Örneği için hukuk büromuzu arayabilirsiniz.

KİRACININ TAHLİYESİ İÇİN İHTARNAME ÖRNEĞİ

MERSİN ... NOTERLİĞİNE

İHTARNAMEDİR

KEŞİDECİ : (Kiraya verenin bilgileri yazılır)

VEKİLİ : Av. Osman Mete Yıldız - Mersin

MUHATAP : (Kiracının bilgileri yazılır)

KONU :Kiralanan taşınmazın müvekkile boş olarak teslim edilmesi talebidir.

AÇIKLAMALAR

(Açıklamalar bölümüne kira sözleşmesinin kimler arasında ne zaman akdedildiği, kiralanan taşınmazın genel bilgileri, kiralanan taşınmazın neden tahliyesinin istendiği, ne zamana kadar hangi şartlarla tahliye talep edildiği gibi bilgilerin ve taleplerin yazılması gerekmektedir.)

Keşideci Vekili

Av. Osman Mete Yıldız

Kiracı tahliye ihtarnamesi, kiracı ihtarname, kiracıya ihtarname göndermek, kiracı ihbar örneği, kiracı ihbarname ücreti, noter kiracı ihtar ücreti, noterde ihtarname örneği var mı, tahliye ihtarnamesi, kiracının cevap ihtarnamesi, ev sahibinin ihtarına cevap dilekçesi gibi konularda Kira Hukuku Avukatı, Kiracı Tahliye Avukatı, Mersin Avukat ile iletişime geçebilirsiniz.