Mersin Avukat Whatsapp
Mersin Avukat Whatsapp

MERSİN PROFESYONEL APARTMAN VE SİTE YÖNETİMİ

MERSİN PROFESYONEL APARTMAN VE SİTE YÖNETİMİ

MERSİN PROFESYONEL APARTMAN VE SİTE YÖNETİMİ

MERSİN APARTMAN VE SİTE YÖNETİMİ

Türkiye’de nüfusun artması ve köyden kente göçün hızlanması, şehirlerde nüfusun artmasına ve konut ihtiyacının hızlanmasına sebebiyet vermiştir. Şehir merkezlerinde içerisinde birden çok bağımsız bölümün yer aldığı büyük binaların yapılması ve toplu yapıların gelişmesi kat mülkiyetinden kaynaklı uyuşmazlıkların artmasına sebebiyet vermiştir. Bu sorunlara çözüm bulunması amacı ile 23.06.1965 tarihinde 634 sayılı Kat Mülkiyeti Kanunu kabul edilmiş, bu kanun 02.01.1966 tarihinde yürürlüğe girmiştir.

Mersin’de köyden kente olan göçün artması, şehrin engebesiz olması, imar planlarının da uygun olması nedeniyle içerisinde birden çok bağımsız bölümün yer aldığı büyük siteler yapılmaya başlanmıştır. Bu toplu yapıların yönetimi hususu oldukça titizlikle ve profesyonelce üzerinde durulması gereken bir konudur. Bu nedenlerle apartman ve site yönetimleri artık profesyonel yönetim şirketlerine bırakılmaktadır.

PROFESYONEL APARTMAN YÖNETİMİNİN AVANTAJLARI

-Yıllık yapılacak olağan ya da olağanüstü toplantılar profesyonel yönetim şirketi tarafından usulüne uygun şekilde düzenlenir, alacağınız kararların kanunen takibi kolay olur.

-Yönetim şirketi komşunuz olmadığından nezaket çerçevesinde profesyonel hizmet verir.

-Apartman ve site içi otoriteyi yasalar dahilinde sağlar.

-İşletme projesi ve detaylarını hazırlamak için zaman harcamazsınız.

-Aidat tahsilatları için Apartmanınız/Siteniz adına banka hesabı açılır, komşularınızla siz değil profesyonel yönetim şirketi muhatap olur.

-Aidatını ödemeyen ve bunu alışkanlık haline getirmiş kişiler ile görüşmek zorunda kalmazsınız, profesyonel yönetim şirketi tarafından gerekli uyarılar yapılıp sorun devam ediyor ise belirtilen süre sonunda hukuki yollar ile tahsilat gerçekleştirilir.

-Aylık rutin ödemeler Apartmanınızın/Sitenizin mevcut banka hesabından zamanında yapılır.

-Apartmanınızda/Sitenizde yapılacak bakımlar için (asansör firması, elektrikçi, tesisatçı vb.) kişiler ile sizler adına profesyonel yönetim şirketi tarafından görüşme sağlanır, kontrolleri profesyonel yönetim şirketi tarafından yapılır.

-Yaşam alanlarınızın temiz ve hijyenik bir ortamda olup olmadığı profesyonel yönetim şirketi tarafından denetlenir.

-Apartmanınızda/ Sitenizde görev alacak personellerin çalışma programları, hizmet sözleşmeleri hazırlanacak, takibi profesyonel yönetim şirketi tarafından tarafından yapılır.

-Hizmet verecek personellerin işe giriş bildirgeleri, aylık SGK tahakkukları, yıllık izin belgeleri mali müşavir tarafından tutulur.

-Planlanmış projeleriniz için fiyat teklifi almak ile vakit kaybetmezsiniz, sunulan teklifleri değerlendirip apartmanınız/siteniz için en kaliteli ve güvenilir olan firmayı onayınıza sunulur, vereceğiniz kararların doğrultusunda işlemleri gerçekleştirmek üzere profesyonel yönetim şirketi çalışır.

-Noter, belediye vb. resmi dairelere gidip sıra beklemek zorunda kalmazsınız.

Mersin Profesyonel Site ve Apartman Yönetimi konusunda uzman ekibimizle, uzman tedarikçilerimizle, teknik ekibimizle, yasaya ve mevzuata hakim avukatlarımızla Mersin site ve apartman yönetimi konusunda profesyonel hizmet vermekteyiz.