Mersin Avukat Whatsapp
Mersin Avukat Whatsapp

MERSİN HUKUK BÜROSU | MERSİN AVUKAT

MERSİN HUKUK BÜROSU | MERSİN AVUKAT

MERSİN HUKUK BÜROSU | MERSİN AVUKAT

MERSİN HUKUK BÜROLARI

Son dönemde yaşanan hukuk fakültesi sayılarındaki artış ile avukat sayısı da Türkiye’nin her şehrinde artmıştır. Avukat sayısında yaşanan artış Mersindeki Hukuk Bürolarının da artmasına sebebiyet vermiştir. Mersinde avukat sayısının artması Mersin Avukat Ücretlerini de etkilemiştir. Avukat Ücreti Nasıl Belirlenir? Mersin Avukat Ücreti, her yıl Türkiye Barolar Birliği tarafında yayınlanan Avukatlık Asgari Ücret Tarifesine göre müvekkil ile Mersin Hukuk Bürosu tarafından serbestçe belirlenir. Mersin Hukuk Bürosu Ücreti belirlenirken 2021 yılı Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi esas alınır.

Kural olarak avukatlık mesleğinde uzmanlaşma kavramı yoktur. Yani, kanunen Mersin Boşanma Avukatı, Mersin İcra Avukatı, Mersin Ceza Avukatı, Mersin Ağır Ceza Avukatı, Mersin İşçi Avukatı, Mersin Gayrimenkul Avukatı, Mersin Tapu Avukatı, Mersin Miras Avukatı, Mersin Ticaret Avukatı gibi kavramların kullanılması mümkün değildir. Ancak, hukuk çok geniş bir alan olduğu için Avukatlıkta uzmanlaşma çok önemlidir. Her avukatın daha ilgili olduğu bir alan bulunmaktadır. Bu nedenle bazı avukatlar ceza davaları ile ilgilenirken bazı hukuk büroları da gayrimenkul davaları ile ilgilenmektedir.

MERSİN AVUKAT

Mersin Avukat kavramı, Mersin Barosuna kayıtlı avukat demektir. Avukatlık mesleğini icra edebilmek için baroya kayıtlı olmak gerekmektedir. Baro Avukatı diye bir kavram bulunmamakta, her avukatın baroya kayıtlı olma zorunluluğu bulunmaktadır. Mersin Barosunun ücretsiz avukat hizmeti bulunmaktadır. Ücretsiz Avukat hizmetinden yararlanmak için Mersin Barosu ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Mersin Avukat, Mersin Barosuna kayıtlı olarak Mersin ilinde avukatlık mesleğini sürdürür. Mersinde avukat arayan müvekkillerimize Mersin Avukat olarak en iyi hizmeti sunmaktayız.

AVUKAT BAŞKA ŞEHİRDE DAVA ALABİLİR Mİ?

Avukatın kayıtlı olduğu baronun bulunduğu ilden başka ilde iş ve dava alması mümkündür. Avukat için başka şehirde dava alması önünde herhangi bir engel yoktur. Avukatın başka yerde dava alması mümkündür. Avukat başka yerde dava alabilir mi sorusu oldukça merak edilmektedir. Mersin Avukat olarak Türkiye’nin her ilinde hizmet vermekteyiz. Hukuk Büromuz Mersin ve Adana başta olmak üzere Türkiye’nin her şehrinde Mersin Avukat, Adana Avukat, İzmir Avukat, İstanbul Avukat, Ankara Avukat olarak en iyi şekilde avukatlık ve danışmanlık hizmeti vermektedir. Açıkladığımız üzere avukatlıkta başka şehirde dava almak mümkündür.

DAVA DİLEKÇESİ ÖRNEĞİ

Dava açmak isteyen vatandaşlar davayı bir avukatla yürütmektense kendilerinin dava takibi yapabileceğini düşünmektedirler. Türk Hukuk Sistemimizde bazı haller dışında kişinin kendisini avukat ile temsil etme zorunluluğu bulunmamaktadır. Diğer bir deyişle avukat tutmak zorunlu mu, sorunun yanıtı avukat tutmak zorunlu değildir. Ancak hak kaybı yaşamamak adına davaların avukat ile takip edilmesi son derece önemlidir.

Kendim dava açmak istiyorum diyen vatandaşlar öncelikle internette dava dilekçesi örneği, davaya cevap dilekçesi örneği gibi aramalar yaparak internetten buldukları dilekçe örnekleri ile dava açmaktadırlar. İnternetten bulunan dava dilekçe örneği genellikle kendim dava açmak istiyorum diyen vatandaşlarımızın hak kaybı yaşamasına sebebiyet vermektedir. Çünkü her olayın kendi içerisinde değerlendirilmesi, hukuki bir inceleme yapılması ve dava dilekçesinin bu incelemeler yapıldıktan sonra oluşturulması gerekmektedir.

Boşanma davasını kendisi açmak isteyen kişiler, boşanma davasında avukat gerekli mi sorusunun yanıtını merak ederler. Boşanma davasında kural olarak avukat zorunlu değildir ancak boşanma davasında hak kaybı yaşamamak için internetten boşanma davası dilekçesi örneği, boşanma dava dilekçe örneği, nafaka dava dilekçe örneği, velayet dava dilekçesi örneği aramak yerine boşanma davasında uzman Mersin Boşanma Avukatı ile çalışmanız gerekmektedir.

İş Mahkemesinde işçi tazminat davasını kendisi açmak isteyen kişiler de iş davasında avukat gerekir mi, işçi mahkemesinde avukat gerekli mi gibi soruların yanıtını merak ederler. Kural olarak iş davalarında avukat zorunlu değildir ancak hak kaybı yaşanmaması için İş dava dilekçesi, kıdem tazminatı dilekçe örneği, işçi mahkeme dilekçe örneği gibi aramalar yapmaktansa İş Hukuku alanında uzman Mersin İşçi Avukatı, Mersin İş Mahkemesi Avukatı, Mersin İş Davası Avukat ile çalışmanız gerekmektedir.

Tapu Davası açmak isteyen kişiler internetten tapu davası dilekçe örneği, veraset ilamı dilekçesi örneği, izaleyi şüyu davası dilekçe örneği, ihtarname dilekçe örneği, ortaklığın giderilmesi davası dilekçe örneği gibi aramalar yapmaktansa Gayrimenkul Hukuku alanında uzman Mersin Tapu Avukatı, Mersin Gayrimenkul Avukatı, Mersin İmar Avukatı, Mersin Kadastro Avukatı ile çalışmalıdır.

Tazminat davası nasıl açılır diye merak edenler tazminat davası dilekçesi örneği, tazminat davası nasıl açılır, tazminat hesabı nasıl yapılır, ne kadar tazminat alırım sorularının cevabı için Mersin Tazminat Avukatı olarak Mersin Hukuk Büromuz ile iletişime geçebilirler.