Mersin Avukat Whatsapp
Mersin Avukat Whatsapp

KİRANIN ÖDENMEMESİ NEDENİYLE KİRACININ TAHLİYESİ

KİRANIN ÖDENMEMESİ NEDENİYLE KİRACININ TAHLİYESİ

KİRANIN ÖDENMEMESİ NEDENİYLE KİRACININ TAHLİYESİ

KİRACININ EVDEN ÇIKARILMASI

Kiralanan taşınmazın tahliyesi, kira bedelinin ödenmemesi nedeniyle ilamsız takip, kira süresinin sona ermesi nedeniyle ilamsız takip olmak üzere iki türlüdür. Ev sahipleri kirasını ödemeyen kiracılardan fazlası ile şikâyetçidir. Ev sahipleri genellikle kirasını ödemeyen kiracı nasıl çıkarılır sorusunun yanıtı için araştırma yaparlar ancak kiracıyı evden çıkarma yöntemleri için Kira Hukuku alanında uzman Mersin Kira Avukatı ile çalışmakta fayda vardır. Bu yazımızda kirasını ödemeyen kiracının evden tahliye edilmesi için icra takibi başlatma yöntemini değerlendireceğiz. Mersin Kira Hukuku Avukatı, Mersin Kiracı Avukatı, Mersin Kira Avukatı olarak müvekkillerimize, kiracım evden çıkmıyor ne yapmam gerekir, kiracıyı evden çıkarmak, kiracıyı evden çıkarma yöntemi, kirasını ödemeyen kiracıyı evden nasıl çıkartırım, kiracının tahliyesi, kiracı hangi durumlarda çıkarılır konularında en iyi şekilde avukatlık hizmeti vermekteyiz.

KİRA BEDELİNİN ÖDENMEMESİ NEDENİYLE İLAMSIZ TAHLİYE

Evini, işyerini kiraya veren mülk sahibi tahsil edemediği kira bedelinin tahsili ve kiracının tahliyesi amacıyla ilamsız tahliye yoluna başvurabilecektir.

Kirasını ödemeyen kiracının evden çıkarılması için tahliye talebiyle icra takibi başlatılmalıdır. Kirasını ödemeyen kiracının evden çıkarmak için icra takibi başlatılmalıdır. Takip talebinde ödenmeyen kira bedellerinin ödenmesi ve kiracının tahliye edilmesi talep edilir. Kiralanan taşınmazın ilamsız tahliyesi için yazılı kira sözleşmesinin bulunması gerekmez. Kira sözleşmesi sözlü olarak yapılsa dahi, kiracıyı evden çıkarmak isteyen ev sahibi ilamsız icra takibi başlatabilecektir. Kiracımı evden nasıl çıkarırım? Kiracım kirayı ödemiyor nasıl çıkarırım? Kira bedelini ödemeyen kiracının evden çıkarılması için başlatılan icra takibi nedeniyle tahliye talepli ödeme emrini kiracıya gönderir. Kiracının ödeme emrine itiraz süresi yedi gündür. Altı aydan kısa süreli kira sözleşmelerinde itiraz süresi üç gündür. Ödeme emri tebliğ edilen kiracı, ödemediği kira bedellerini konut ve çatılı iş yeri sözleşmelerinde otuz gün içinde ödemelidir. Kiracı, ödeme emrini tebliğ aldıktan sonra itiraz etmezse icra takibi kesinleşir.

KİRACI ÖDEME EMRİNE İTİRAZ ETMEZSE NE OLUR?

Kirasını ödemeyen borçlu ödeme emrine itiraz etmez ve kendisine verilen süre içerisinde kira bedelini ödemezse alacaklı ev sahibi kiracının tahliyesini isteyebilir. Kiracının evden çıkmasını isteyen kiraya veren, icra mahkemesinde tahliye davası açmalıdır. Tahliye davası, ihtar süresinin bitmesinden itibaren altı ay içerisinde kiracının tahliyesi talebi ile tahliye davası açmalıdır. İcra mahkemesinden alınacak tahliye kararı ile kiracı tahliye edilecektir.

KİRA BORCUNU ÖDEMEYEN KİRACI NASIL TAHLİYE EDİLİR?

Mersin Kira Hukuku Avukatı, Mersin Kira AvukatıMersin Tahliye Avukatı, olarak, kiracının tahliyesi, kiracı nasıl çıkarılır, kiracıya ihtarname örneği, kirayı ödemeyen kiracının evden çıkarılması, kiracı evden nasıl çıkarılır, kiracı hakları, kiracı tahliye davası, kiracı tahliye süresi, kiracı tahliye ihtarname örneği, kiracı tahliye sebepleri, kiracı evden çıkmıyor, tahliye talepli icra takibi nasıl başlatılır konularında en iyi şekilde hizmet vermekteyiz.