Mersin Avukat Whatsapp
Mersin Avukat Whatsapp

MERSİN AVUKATLAR

MERSİN AVUKATLAR

MERSİN AVUKATLAR

MERSİN AVUKAT

Mersin Avukatı, Mersin Barosu’na kayıtlı olarak Mersin ilinde mesleki faaliyetlerini sürdüren avukatları ifade eden bir kavramdır.

AVUKAT NASIL OLUNUR?

Nasıl Avukat Olunur sorusu kişilerin merak ettiği sorulardandır. Avukat olabilmek için öncelikle Hukuk Fakültesi mezunu olmak gerekmektedir. Ülkemizde hukuk fakülteleri dört yıllık eğitim vermektedir. Mezun olduktan sonra bir yıllık avukatlık stajı yapılması gerekmektedir. Avukatlık Stajı bittikten sonra Türkiye Barolar Birliğine Avukatlık Ruhsatı başvurusu yapılmaktadır. Akabinde şartlar uygun ise Avukat olmaya hak kazandığınızı gösterir Avukatlık Ruhsatı verilmektedir. Ayrıca avukat olmak için Türk Vatandaşı olma şartı bulunmaktadır.

BARO AVUKATI NEDİR

Baro Avukatı var mı, Baro Avukatı devletten maaş alır mı, baro avukatı barodan maaş alır mı soruları sıklıkla karşılaştığımız sorulardandır. Kişiler arasında yanlış bilinen yanlış kullanılan kavramlardan bir tanesi de baro avukatı kelimesidir. Kural olarak her avukat baroya kayıtlı olmak zorundadır. Baroya kayıtlı olmadan avukatlık mesleğini icra etmek mümkün değildir. Biz de Mersin Barosuna kayıtlı olarak avukatlık mesleğimizi icra etmekteyiz. Ancak bazı kişiler baro avukatı kavramını, yalnızca baroya bağlı olarak maaşlı çalışan, maaşını devletten ya da barodan alan avukat olarak düşünmektedir. Avukatlar barodan maaş almazlar. Baro avukatı kelimesi yanlış bilinen ve yanlış kullanılan bir kavramdır.

EN İYİ AVUKAT

Avukat arayan kişiler genellikle alanında en iyi avukat ile çalışmak isterler. Ancak avukatların en iyi avukat, Mersin’de en iyi avukat, Mersin’in en iyi avukatı, Mersin en iyi avukat, Mersin en iyi hukuk bürosu, en iyi boşanma avukatı, en iyi icra avukatı, en iyi işçi avukatı, Mersin en iyi tazminat avukatı, Mersin en iyi ticaret avukatı gibi terimleri kullanmaları yasaktır. En iyi avukat işinizi en iyi şekilde takip eden avukattır. Mersin’de yer alan hukuk büromuz müvekkillerimize en iyi şekilde avukatlık hizmeti vermektedir.

MERSİN AVUKAT ÜCRETLERİ NE KADAR?

Avukatlık ücreti her yıl Türkiye Barolar Birliği tarafından çıkarılan Avukatlık Asgari Ücret Tarifesine göre belirlenmektedir. Asgari Ücret tarifesinden düşük olmamak üzere avukatlık ücretleri müvekkil ile avukat arasında serbestçe belirlenmektedir. Mersin Avukat ücretleri için hukuk büromuz ile iletişime geçebilirsiniz.

MERSİN AVUKATI

Mersin’de bulunan hukuk büromuz müvekkillerine Mersin İşçi Avukatı, Mersin Boşanma Avukatı, Mersin Kira Avukatı, Mersin Ağır Ceza Avukatı, Mersin Gayrimenkul Avukatı, Mersin Ticaret Avukatı, Mersin Miras Avukatı, Mersin İcra Avukatı, Mersin Tüketici Avukatı, Mersin Tazminat Avukatı, Mersin Sigorta Avukatı, Mersin Aile Avukatı, Mersin Nafaka Avukatı konularında en iyi şekilde avukatlık hizmeti vermektedir.