KİRACI TAHLİYE AVUKAT ÜCRETİ

KİRACI TAHLİYE AVUKAT ÜCRETİ

KİRACI TAHLİYE DAVASI AVUKAT ÜCRETİ 2022

Kiracı Tahliye Davası Avukat Ücreti Ne Kadar sorusu kiracısını çıkarmak isteyen ev sahiplerinin merak ettiği sorulardandır. Kiracısını çıkarmak isteyen ev sahiplerinin merak ettiği sorulardan biri de kiracı tahliyesinde avukatlık ücretinin karşı taraftan alınıp alınmadığıdır. Bu yazımızda kiracı tahliyesinde masrafların ve avukatlık ücretlerinin karşı taraftan alınıp alınmadığı hususunu ele alacağız.

KİRACININ TAHLİYESİ DAVASINDA MASRAFLARI VE AVUKATLIK ÜCRETİNİ KİM ÖDER?

Ev sahipleri genellikle kiracısının kirasını zamanında ödememesinden yakınmaktadırlar. Kirasını zamanında ödemeyen veya eksik ödeyen kiracıya karşı icra takibi başlatılabilir veya tahliye davası açılabilir. Kiracının tahliye edilmesi için dava açılması halinde ilk etapta masraflar davacı tarafından yapılır. Yapılan yargılama giderleri ve masraflar daha sonra yargılamada haksız çıkan tarafa yükletilmektedir. Ancak karşı vekalet ücreti de Avukatlık Kanunu gereğince avukata aittir.

TAHLİYE DAVASI ÜCRETLERİ

Kiracı tahliye davası avukat ücretleri, 2022 yılı Avukatlık Asgari Ücret Tarifesinde yer almaktadır. Avukatlık Asgari Ücret Tarifesine göre 2022 yılı Tahliye Davası Avukatlık ücreti Sulh Hukuk Mahkemelerinde 2.175,00 TL’dir. Mersin Barosunun tavsiye niteliğinde olan ücret tarifesinde ise 2022 tahliye davası ücreti 11.600,00 TL’dir. Avukatlık ücreti işin niteliğine göre avukat ile müvekkil arasında serbestçe belirlenmektedir. Tahliye davası masrafı ve tahliye davası ücreti için Mersin ilinde bulunan Hukuk büromuzu arayabilirsiniz.

MERSİN KİRACI TAHLİYE AVUKATI | KİRA HUKUKU AVUKATI

Kira fiyatlarında yaşanan artışlar neticesinde bazı ev sahipleri kiracısını evden çıkarıp yerine daha yüksek kira ödeyecek yeni kiracı bulma çabası içerisine girmişlerdir. Belirtmek gerekir ki, kirasını düzenli ödeyen kiracıyı evden çıkarmak oldukça güçtür. Kiracımı nasıl çıkarırım, kiracı az kira ödüyor, kiracımın kirasını yükseltmek istiyorum, kiracı evden nasıl çıkarılır, kira artış oranı ne kadar, kirayı en fazla ne kadar artırabilirim, kiracımı tahliye etmek istiyorum, kira en fazla ne kadar artar, ev sahibi kirayı ne kadar artırabilir, ev sahibi kiracıyı evden nasıl çıkarır, ev sahibi kiracıyı kontrat bitmeden çıkarabilir mi, kiracı tahliye avukatı arıyorum gibi sorular sıklıkla karşılaştığımız soru ve sorunlardandır. Mersin ilinde yer alan hukuk büromuz Mersin kiracı tahliye avukatı, tahliye davası avukatı, Mersin kira hukuku avukatı konularında müvekkillerine en iyi şekilde avukatlık ve danışmanlık hizmeti vermektedir.