İŞ DAVALARINDA ARABULUCULUK BAŞVURUSU

İŞ DAVALARINDA ARABULUCULUK BAŞVURUSU

İŞÇİ ARABULUCU BAŞVURU FORMU

İşçilik alacakları ödenmeyen, fazla mesai yaptırılıp fazla mesai ücreti ödenmeyen işçiler, ücreti eksik ödenen işçiler, kıdem tazminatını almak isteyen işçiler, tazminat alacağını almak isteyen işçiler işçi alacaklarını almak için iş davası açmalıdır. İş davası açmadan önce işçi alacaklarında zorunlu arabuluculuk başvurusu yapılmalıdır. İşçi alacaklarında zorunlu arabuluculuk başvurusunda sonuç alamayan işçiler arabuluculuk anlaşmama tutanağını da iş davası dilekçesine ekleyerek iş davası açmalıdır. Arabuluculuk başvurusu nasıl yapılır, sorusu işçilik alacağı davası açmak isteyen işçilerin merak ettiği sorulardan bir tanesidir. İşten çıkarılan işçiler, işten atılan işçiler, iş sözleşmesi feshedilen işçiler, işçilik alacaklarını alamayan işçilere kıdem tazminat davası, işçi tazminatı davası, işçi alacağı davası, iş mahkemesi davası, işçi arabuluculuk başvurusu, Mersin İşçi Avukatı Danışma, Mersin İşçi Avukatı Ücreti arabuluculuk başvuru formu konularında Mersin İşçi Avukatı, Mersin İş Mahkemesi Avukatı, Mersin İş Davası Avukatı, Mersin İş Mahkemesi Avukatı olarak en iyi şekilde hizmet vermekteyiz.

İŞÇİ ARABULUCULUK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

İş davalarında arabuluculuk başvurusu nasıl yapılır, sorusu işçilerin en çok merak ettiği sorulardandır. İş Davası Açmadan önce arabulucuya başvuru yapmak zorunludur. Arabuluculuk başvurusu, arabuluculuk başvuru formu doldurularak yapılır. Arabuluculuk başvuru formunu adliyelerden temin edebileceğiniz gibi Mersin İşçi Avukatı olarak hukuk büromuzdan da temin edebilirsiniz.

İş davası ne kadar sürer, iş davası istinaf ne kadar sürer, iş mahkemesi ne kadar sürer, iş davası süresi gibi soruları merak etmektedirler. İş davasının ne kadar süreceği mahkemelerin iş yüküne göre değişmektedir. Mersin İşçi Avukatı, Mersin İş Mahkemesi Avukatı, Mersin İş Davası Avukatı olarak müvekkillerimize iş davası dilekçe örneği, iş mahkemesi davası, işçi mahkemesi avukatı konularında en iyi şekilde hizmet vermekteyiz.

İŞE İADE DAVALARINDA ARABULUCULUK

İş sözleşmesi feshedilen diğer bir deyişle işten çıkarılan işçilerin işe iade davası açabilmesi için gerekli şartları sağlaması halinde işe iade davası açılabilecektir. İşe iade davası açmadan önce arabuluculuk başvurusunun yapılması gerekmektedir. İşten çıkarılan işçi, işten çıkarıldığı kendisine bildirildiği tarihten itibaren bir yıl içerisinde işe iade talebi ile arabuluculuk başvurusu yapmalıdır. Mersin Avukat olarak, işe iade davası açılması, işe iade dava dilekçesi konusunda en iyi şekilde hizmet vermekteyiz.

ZORUNLU ARABULUCULUK KAPSAMINDA OLMAYAN TALEPLER NELERDİR?

İş Kazası Nedeniyle Maddi Tazminat Davaları, İş Kazası Nedeniyle Manevi Tazminat Davaları, İş Kazası Nedeniyle Maluliyet ve İş Göremezlik Oranının Tespiti Davaları, Meslek Hastalığı Nedeniyle Maddi Tazminat Davaları, Meslek Hastalığı Nedeniyle Manevi Tazminat Davalarında zorunlu arabuluculuk başvurusu yapmak kanunen zorunlu değildir. Bu talepler ile iş davası açılmadan önce arabuluculuk başvurusu yapılması zorunlu değildir.

MERSİN İŞÇİ AVUKATI

İşçi davası dilekçesi, iş dava dilekçesi, iş mahkemesi davası, işçi arabuluculuk formu, işçi arabuluculuk başvurusu, işçi avukat danışma, işçi mahkemesi, iş hukuku davası konularında Mersin İşçi Avukatı, Mersin İş Davası Avukatı, Mersin İş Mahkemesi Avukatı, Mersin İşçi Mahkemesi Avukatı olarak müvekkillerimize en iyi şekilde hizmet vermekteyiz.