Mersin Avukat Whatsapp
Mersin Avukat Whatsapp

İNTERNETTEN HABER VE İÇERİK KALDIRMA *2024

İNTERNETTEN HABER VE İÇERİK KALDIRMA *2024

İNTERNETTEN HABER VE İÇERİK KALDIRMA *2024

ERİŞİMİN ENGELLENMESİ NASIL YAPILIR?

İnternet sitesinin engellenmesi veya web sayfasına erişimin engellenmesi, internette yer alan haber, yorum, video, paylaşım gibi içeriklerin kişilik haklarına, özel hayata zarar vermesi, suç unsuru oluşturması gibi durumlarda içeriğe ulaşımın engellenmesini ifade eder. İnternetten İçerik Kaldırma, İnternetten İçerik Silme konusunda Mersin ilinde yer alan hukuk büromuz müvekkillerimize hizmet vermektedir.

İnternet üzerinden yapılan yayınların düzenlenmesi 5651 sayılı “İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun” ile düzenlenmiştir.

İNTERNETTEN HABER ve İÇERİK SİLME DAVASI

İnternetten Haber Kaldırma, İnternetten İçerik Silme davası, açmadan önce ilgili internet sağlayıcıya da ulaşılabilir. İlgili internet sitesine ulaşılarak haberin, içeriğin kaldırılması talep edilebilir. Ancak Sulh Ceza Hakimliğinden içerik kaldırma talebinde bulunmak için öncelikle ilgili internet sitesine başvuru yapma zorunluluğu bulunmamaktadır. Kaldırılması istenen içeriğin bulunduğu sunucuya yapılan başvurular hakkında 24 saat içinde karar verilmelidir.

İNTERNETTEKİ HABERİN SİLİNMESİ HANGİ MAHKEMEDEN TALEP EDİLİR?

İnternetten içerik kaldırma ve silme taleplerinde Sulh Ceza Hakimliği yetkilidir. İnternetten içerik kaldırma, İnternetten haber sildirme, sosyal medyada içerik engelleme dilekçesi Sulh Ceza Hakimliğine hitaben yazılacaktır. Sulh Ceza Hakimliği bu başvuruyu 24 saat içerisinde karara bağlar. Bu karara karşı itiraz edilebilir.

ERİŞİMİN ENGELLENMESİ İÇERİĞİN SİLİNMESİ KARARINA İTİRAZ

Sulh Ceza Hakimliğinden verilecek karara karşı itiraz yoluna gidilebilir. İçerik Kaldırma, İçerik Silme Kararına İtiraz Dilekçesi Örneği için Mersin ilinde yer alan hukuk büromuz ile iletişime geçebilirsiniz.

İNTERNETTEN HABER SİLDİRME İÇERİK KALDIRMA DİLEKÇE ÖRNEĞİ

İnternetten içerik kaldırma, İnternetten haber sildirme talepleri Sulh Ceza Hakimliği tarafından değerlendirilir. Sosyal medyada içerik kaldırmak, Youtube’dan video silmek için de bu yola başvurulabilir. İnternetten Haber Sildirme Dilekçe Örneği, İçerik Kaldırma Dilekçe Örneği, İnstagramdan Fotoğraf Kaldırma, Facebooktan Fotoğraf Kaldırma, Sosyal Medyadan İçerik Sildirme Dava Dilekçesi için Mersin ilinde yer alan hukuk büromuz ile iletişime geçebilirsiniz. Mersin ilinde yer alan hukuk büromuz Mersin Bilişim Avukatı, Mersin Avukat olarak müvekkillerimize en iyi şekilde avukatlık hizmeti vermektedir.