Araç Değer Kaybı Nasıl Alınır?

Araç Değer Kaybı Nasıl Alınır?

ARAÇ DEĞER KAYBI NEDİR ?

Değer kaybı, bir motorlu aracın kazadan önceki hasarsız piyasa değeri ile kaza sonrası onarıldıktan sonraki durumu arasındaki farktır. Bir diğer deyişle değer kaybı, hasar alarak onarım gören aracın ikinci el piyasa değerindeki düşüşü ifade eder. Kaza geçirip hasar görmüş araç en iyi şekilde onarılmış olsa bile, kural olarak, kazadan önceki durumuna getirilemez. Yargıtay’a göre de Araç istenilen biçimde onarılmış olsa dahi, artık hiç kimse araca çarpılmadan önceki değerini vermeyecektir. Çünkü çarpılmayan ve onarılmayan bir araçla, çarpılıp onarılmış aracın hiçbir zaman aynı değerde olacağı düşünülemez. Mersin Değer Kaybı Avukatı olarak değer kaybı tazminat başvurusu, Araç değer kaybı nasıl alınır, değer kaybı ne kadar çıkar, değer kaybı hesaplaması nasıl yapılıraraç değer kaybı başvuru dilekçesi örneği konusunda müvekkillerimize hizmet vermekteyiz.

Araç Değer Kaybı Şartları Nelerdir?

 • Araçta değer kaybı oluşturacak bir hasarın meydana gelmiş olması
 • Meydana gelen kazada %100 kusurlu bulunmuş olmamak
 • Meydana gelen kazanın üzerinden 2 yıllık zamanaşımı süresi geçmemiş olması gerekir.
 •  

Araç Değer Kaybı Neye Göre Hesaplanır?

 • Aracın Markası
 • Aracın Modeli
 • Aracın Özellikleri
 • Aracın Kilometresi
 • Aracın Hasar Geçmişi
 • Araca Yapılan Onarım İşlemleri
 • Aracın Olay Tarihindeki Yaşı
 •  

Araç Değer Kaybı Nasıl ve Kim Tarafından Karşılanır?

Kazada kusuru bulunmayan sürücünün aracında oluşan değer kaybını karşılayacak taraf, kazaya neden olan sürücüdür. İlgili kazaya ilişkin hasar evraklarınızla birlikte dosyanız oluşturulduktan sonra kusurlu olan karşı aracın trafik sigortasından, Sigorta Tahkim Komisyonu’na başvurarak tahsil edilebilmektedir. Değer Kaybı Avukatı olarak Mersin ilinde ve Türkiye'nin her yerinde müvekkillerimize Sigorta Tahkim Komisyonuna Başvuru, Araç Değer Kaybı Başvurusu, Değer Kaybı Sigorta Tahkim Başvurusu, Sigorta Tahkim Değer Kaybı Başvuru Dilekçesi Örneği, Değer Kaybı için sigorta şirketine başvurma, değer kaybı başvuru dilekçesi konularında en iyi şekilde avukatlık hizmeti vermekteyiz.

Online Araç Değer Kaybı Başvurusu

Araç Değer Kaybı Başvurusu Yapmak için Araç Değer Kaybı Avukatı olarak faaliyet gösteren Hukuk Büromuz ile iletişime geçebilirsiniz. Değer Kaybı Başvuru Formu Örneği, Değer Kaybı Tazminat Başvurusu için Değer Kaybı Avukatı ile iletişime geçebilirsiniz.

Araç Değer Kaybı Yaş ve Kilometre Sınırı Var Mı?

01/04/2020 tarihli genelgeye göre Değer Kaybı Talep Edilebilmesi için bulunan araç yaşı ve araç kilometresi sınırı kaldırılmıştır.

Değer Kaybı Avukatı Mersin

Mersin Araç Değer Kaybı Avukatı, Mersin Trafik Kazası Avukatı olarak müvekkillerimize en iyi şekilde hizmet vermekteyiz.

Mersin Araç değer kaybı hesaplama, değer kaybı nasıl alınır, değer kaybı şartları, değer kaybı dilekçe örneği, değer kaybı başvurusu, değer kaybı dilekçesi, değer kaybı sigorta, değer kaybı alma şartları, değer kaybı araç yaşı, Mersin araç değer kaybı alma, değer kaybı başvurusu nasıl yapılır, değer kaybı başvurusu için gerekli belgeler, değer kaybı başvuru süresi, değer kaybı başvuru şartları, değer kaybı beyanı, değer kaybı başvuru evrakları, araç değer kaybı konularında Mersin Araç Değer Kaybı Avukatı olarak en iyi şekilde avukatlık ve danışma hizmeti vermekteyiz.