ARABANIN AYIPLI ÇIKMASI HALİNDE TAZMİNAT VE DEĞİŞİM

ARABANIN AYIPLI ÇIKMASI HALİNDE TAZMİNAT VE DEĞİŞİM

SATIN ALINAN ARACIN AYIPLI ÇIKMASI NEDENİ İLE TAZMİNAT VE DEĞİŞİM

Son dönemlerde ikici el araba piyasası oldukça hareketlenmiştir. İkinci el alınan arabanın, bilinmeyen bir hasarının çıkması durumunda tüketicinin ne yapması gerektiğini bu yazımızda açıklayacağız. Ancak hak kaybına uğramamak için tüketici hakları alanında uzman Mersin Tüketici Hakları Avukatı ile çalışmakta fayda vardır.

Sıfır kilometre olarak alınan araçlarda dahi boyalı, hasarlı çıkma durumu nadiren de olsa karşımıza çıkmaktadır. Sıfır alınan aracın boyalı çıkması, sıfır aracın hasarlı çıkması hukuki anlamda ayıp olarak nitelendirilir. Ayıplı araç davası, alıcının aracın ayıbını fark ettikten hemen sonra açılması gerekir ki alıcı hak kaybına uğramasın. Ayıplı araç satışı, ayıplı araç teslimi, hasarlı araç satışı, boyalı araç teslimi, temiz diyerek hasarlı aracın satılması durumunda tüketicinin bazı hakları bulunmaktadır. Sıfır alınan aracın ayıplı çıkması durumunda açılacak davalarda müvekkillerimize Mersin Tüketici Hakları Avukatı, Mersin Tüketici Avukatı, Mersin Tüketici Mahkemesi Avukatı olarak en iyi şekilde hizmet vermekteyiz.

HASARLI ARAÇ ALDIM NE YAPMALIYIM?

İkinci el ya da sıfır kilometre araç satın alan kişi, arabanın kilometresinin düşürülmüş olduğunu, aracın değişen parçalarının olduğunu, aracın boyalı parçalarının olduğunu, aracın motorundan ses geldiğini, aracın açıklanmayan probleminin olduğunu sonradan öğrendiği takdirde tüketicinin korunması hakkında kanununa istinaden bazı seçimlik haklara sahiptir.

İkinci el araç satışlarında mağdur olmamak için ikinci el araç alım satımında uzman bir ekspertiz firmasından yardım alınmalıdır. Ekspertiz şirketleri de düzenlediği ekspertiz raporundan hukuki anlamda sorumlu tutulacaktır.

Hasarlı ya da ayıplı çıkan ikinci el araçların galerinden mi yoksa şahıstan mı alındığı görevli mahkemeyi belirlerken önem teşkil etmektedir. Mersin Avukat olarak Mersinde faaliyet gösteren Hukuk Büromuz Tüketici Hakları Davalarında, Tüketici Mahkemelerinde, Tüketici Hakem Heyeti Başvurularında müvekkillerine en iyi şekilde avukatlık ve danışmanlık hizmeti vermektedir.

MERSİN TÜKETİCİ HAKLARI AVUKATI

Mersin Tüketici Avukatı, Mersin Tüketici Hakları Avukatı, Mersin Tüketici Mahkemesi Avukatı, Mersin Tüketici Davası Avukatı olarak müvekkillerimize, aracım hasarlı çıktı, kilometresi düşürülmüş araç davası, kilometre düşürme davası, satın aldığım araç boyalı çıktı ne yapmalıyım konularında en iyi şekilde avukatlık ve danışmanlık hizmeti vemrekteyiz.