YURTDIŞINDA YAŞAYANLARIN TÜRKİYE’DEKİ DAVALARI

YURTDIŞINDA YAŞAYANLARIN TÜRKİYE’DEKİ DAVALARI

YURTDIŞINDAN TÜRKİYEDE AVUKAT BULMAK

Dışişleri Bakanlığımızın verilerine göre yurtdışında yaşayan Türk vatandaşlarının sayısı 6,5 milyonu geçmiştir. Yurtdışında yaşayan Türk vatandaşları genellikle ülkesinden kopmamakta, yatırımlarını Türkiye’de gayrimenkul alarak yapmaktadır. Yurtdışına yerleşen Türk vatandaşlarının Türkiye’de pek çok hukuki sorunları çıkmaktadır. Yıllardır yurtdışında yaşayan kişiler Türkiye’deki hukuki uyuşmazlıklarında, davalarında, icra takiplerinde Türkiye’den avukat ile çalışmaktadır. Bunun için Türkiye’den avukat bulmak için araştırma yapmaktadır. Yurtdışından Türkiye’de avukat bulmak isteyenler genellikle, Türkiye’den avukat arıyorum, Türkiye Avukat, Türkiye avukat tavsiye gibi aramalar yapmaktadır.

 

YURTDIŞINDA YAŞAYANLARIN TÜRKİYE’DEKİ GAYRİMENKUL SORUNLARI

Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımız genellikle Türkiye’den gayrimenkul alarak yatırım yapmaktadır. Kendileri yurtdışında bulunduğundan edindikleri bu evleri genellikle kiraya vermektedirler. Yurtdışında bulundukları için kira sözleşmesinin yapılması, kira ödemelerinin takibinin yapılması konularında oldukça zorlanmaktadırlar. Kira sözleşmesinin yapılması, kira ödemelerinin takibi konularında hukuki anlamda yetersiz kişilerle çalışan yurtdışında yaşayan vatandaşlarımız genellikle hukuki anlamda oldukça zarara uğramaktadır. Hukuk büromuz yurtdışında yaşayan müvekkillerimize, Türkiye’de avukat arayan vatandaşlarımıza, Türkiye’de avukat lazım olan vatandaşlarımıza en iyi şekilde avukatlık ve hukuki danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

YURTDIŞINDA YAŞAYANLARIN TÜRKİYE’DEKİ MİRAS SORUNLARI

Yurtdışına yerleşen vatandaşlarımızın Türkiye’de karşılaştığı en önemli sorunlardan biri miras hukuku sorunlarıdır. Miras bırakanın yurtdışında yaşayan mirasçıları, yurtdışında bulunduğu için bazı süreleri kaçırmakta ve hak kaybına uğramaktadır. Yurtdışında yaşayan kişilerin Türkiye’de vefat eden akrabalarından kalan miraslarının intikali ve açılacak miras davaları için en iyi şekilde avukatlık ve danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Yurtdışındayım Türkiye'deki davaya gitmek zorunda mıyım? Yurtdışındayım Türkiye'deki duruşmaya gitmek zorunda mıyım? Yurtdışında olduğum halde Türkiye'deki mahkemeye gitmek zorunda mıyım? sorusu sıkça sorulan sorulardandır. Kendinizi Türkiye'den avukat ile temsil ettirdiğinizde yurtdışında olmanız dolayısı ile Türkiye'deki duruşmaya katılma zorunluluğunuz bulunmayacaktır.

YURTDIŞINDA YAŞAYIP TÜRKİYE’DE AVUKAT ARAYAN VATANDAŞLAR

Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımız Türkiye’de halledilmesi gereken hukuki işleri, Türkiye’de miras davası, Türkiye’de boşanma davası, Türkiye’de icra davası, Türkiye’de iş davası, Türkiye’de ticaret davası, Türkiye’de nüfus davası, Türkiye'de gayrimenkul avukatı, Türkiye'de boşanma avukatı, Türkiye'de kira avukatı, Türkiye’de tanıma-tenfiz davası konularında avukata ihtiyaç duyduğunda Türkiye’de güvenilir avukat aramakta, Türkiye’de avukat tavsiyesi aramaktadır. Hukuk büromuz yurtiçi ve yurtdışında bulunan müvekkillerine en iyi şekilde avukatlık ve danışmanlık hizmeti vermektedir.