Mersin Avukat Whatsapp
Mersin Avukat Whatsapp

ŞANTAJ SUÇU CEZASI | ŞANTAJ SUÇU AVUKATI

ŞANTAJ SUÇU CEZASI | ŞANTAJ SUÇU AVUKATI

ŞANTAJ SUÇU CEZASI | ŞANTAJ SUÇU AVUKATI

Şantaj suçu, Türk Ceza Kanunumuzun 107. Maddesinde düzenlenmiştir. Şantaj, Bir kimseyi, bir şeyi yapmaya veya yapmamaya zorlamanın özel bir şeklini ifade etmektedir. Kısacası Şantaj Suçu, kişiyi yapmak istemeyeceği bir şeyi yapmaya zorlamak ve bundan menfaat temin etmek olarak tanımlanabilir. Günümüzde Şantaj suçu genellikle internet üzerinden işlenmektedir.

ŞANTAJIN CEZASI NE KADAR?

Şantajın cezasının ne kadar olduğu, şantajın yatarı ne kadar gibi sorular çok merak edilmektedir. Türk Ceza Kanunumuza göre şantaj suçunu işlediği sabit bulunan bir kişiye 1 yıldan 3 yıla kadar hapis ve beşbin güne kadar adli para cezası verilir. Şantaj suçunun cezası 1 yıldan 3 yıla kadar hapis ve beşbin güne kadar adli para cezasıdır.

ŞANTAJ SUÇU UZLAŞTIRMAYA TABİ Mİ?

Şantaj şikayete bağlı mı? Şantaj suçu, tehdit suçunun özel bir halidir. Bu nedenle bu suç şikayete tabi suçlardan değildir. Şantajın mağduru şikayetçi olmasa dahi savcılık tarafından resen soruşturma yürütülür. Şantaj suçu şikayete bağlı olmadığından şantaj suçunda şikayetten vazgeçme hüküm doğurmaz. Şantaj, uzlaştırmaya tabi suçlardan değildir.

Şantaj suçu son zamanlarda yurtdışı merkezli örgütler tarafından işlenmektedir. Şantaj suçu mağduru hileli yollarla tuzağa düşürülerek müstehcen görüntüleri kayda alınmaktadır. Daha sonra tuzağa düşürülen mağdur, ailesine videolarının gönderilmesi ile tehdit edilerek mağdurdan para alınmaya çalışılır. Genellikle bu şantaj Bulgaristan’dan yapılmaktadır. Bu nedenle halk arasında Bulgaristan Şantajı da denilmektedir. Şantaj suçu, instagram, facebook, twitter, whatsapp, skype aracılığıyla da yaygın şekilde işlenmektedir. Şantaj yapılıyor ne yapmalıyım, şantaja karşı ne yapılır, şantajcıya para gönderilir mi, şantajcıya para gönderilmezse ne olur, şantaj memuriyete engel mi sorularının yanıtı için Mersin Ceza Avukatı, Şantaj Avukatı olarak hizmet veren hukuk büromuz ile iletişime geçebilirsiniz.

Günümüzde şantaj suçu sıklıkla internet üzerinden işlenmektedir. Genellikle video yolu ile şantaj yapılmaktadır veya kişilerin uygunsuz görüntüleriyle şantaj yapılmaktadır. Kişiler kendisine şantaj yapan kişilere genellikle para göndermektedir ve şantajcıların ağına düşmektedir. Bilişim Avukatı, Ceza Avukatı olarak video şantajı, fotoğraf şantajına uğrayan mağdurlara hukuki destek vermekteyiz.

ŞANTAJ DAVASI NE KADAR SÜRER?

Şantaj mağduru kişiler tarafından hukuk büromuza en çok yöneltilen soruların başında Şantaj Davası Ne Kadar Sürer sorusu gelmektedir. Şüpheli sayısının ve mağdur sayısının çokluğu bu sorunun cevabını etkileyecektir. Şantaj Davasının ne kadar süreceği konusunda net bir bilgi vermek mümkün değildir. Hukuk Büromuz, Şantaj Suçlarında da en iyi şekilde avukatlık hizmeti vermektedir.

Son zamanlarda, sosyal medyadan şantaj, yurdışından görüntülü arama şantajı, görüntülü konuşma şantajı, Skype üzerinden görüşme şantajı artmıştır. Mersin ilinde yer alan hukuk büromuz Şantaj Suçu Avukatı olarak müvekkillerine en iyi şekilde hizmet vermektedir.

ŞANTAJ DAVASI AVUKATI

Hukuk Büromuz, Ceza Avukatı, Ağır Ceza Avukatı olarak, şantaj suçu mağdurlarına, şantaj yapılanlara, Şantaj yapılanların tazminat hakkı, şantaj suçunun cezası, sosyal medya üzerinden şantaj, yurtdışı şantaj gibi konularda müvekkillerine en iyi şekilde avukatlık hizmeti vermektedir.