KAÇAKÇILIK DAVASI VE GÜMRÜK KAÇAKÇILIĞI SUÇU

KAÇAKÇILIK DAVASI VE GÜMRÜK KAÇAKÇILIĞI SUÇU

GÜMRÜK KAÇAKÇILIĞI SUÇU VE CEZASI

Gümrük kaçakçılığı suçları, belli usul ve mali yükümlülüklere aykırı olarak bir şeyin yurt dışına çıkarılması veya bir şeyin ülkeye girişinin sağlanması neticesinde oluşur. Gümrük kaçakçılığı suçunun konusu, alkol kaçakçılığı, sigara kaçakçılığı, tütün kaçakçılığı, akaryakıt kaçakçılığı, çay kaçakçılığıtelefon kaçakçılığı vs. olabilir. 5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu, Silah Kaçakçılığı Suçu, Uyuşturucu Kaçakçılığı Suçu, Kaçak Tütün ve Alkol Üretme Suçu, Kültür ve Tarihi Eser Kaçakçılığı Suçunda uygulanmaz. Saydığımız bu suçlar gerçekleştiği takdirde bu suç tipleri açısından özel kanun hükümleri uygulanır. Mersin’de faaliyet gösteren hukuk büromuzun ceza avukatı kadrosu Gümrük Davası, Kaçakçılık Davası, Müsadere Kararına İtiraz, Gümrük Kaçakçılığıgöçmen kaçakçılığı davasıinsan kaçakçılığı davası konularında müvekkillerine en iyi şekilde avukatlık ve danışmanlık hizmeti vermektedir.

Mersin ilinde yer alan Mersin Serbest Bölgesi ve Mersin Gümrük Bölgesi nedeniyle Kaçakçılık Suçları Mersin’de oldukça fazladır.

Gümrük kaçakçılığı suçu, 5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu’nun 3.maddesine göre Kaçakçılık suçları İthalat Kaçakçılığı Suçu, İhracat Kaçakçılığı Suçu olmak üzere iki türlüdür.

ALKOL KAÇAKÇILIĞI SUÇU

Alkol Kaçakçılığı Davası, alkol ürünlerinin belli usul ve mali yükümlülüklere aykırı olarak yurt dışına çıkarılması veya alkol ürünlerinin ülkeye girişinin sağlanması neticesinde oluşur. Kaçakçılık suçuna konu olan maddenin tütün, tütün mamulleri, etil alkol, metanol ve alkollü içkiler olması halinde cezada artırım yapılır. Alkol Kaçakçılığı Suçunun Cezası için Mersin Gümrük Avukatı, Mersin Gümrük Kaçakçılığı Avukatı, Mersin Kaçakçılık Avukatı, Mersin Gümrük Davaları Avukatı olarak hukuk büromuz ile iletişime geçebilirsiniz.

SİGARA KAÇAKÇILIĞI SUÇU

Sigara Kaçakçılığı Davası, sigara ve tütün ürünlerinin belli usul ve mali yükümlülüklere aykırı olarak yurt dışına çıkarılması veya sigara ve tütün ürünlerinin ülkeye girişinin sağlanması neticesinde oluşur. Kaçakçılık suçuna konu olan maddenin tütün, tütün mamulleri, etil alkol, metanol ve alkollü içkiler olması halinde cezada artırım yapılır. Sigara Kaçakçılığı Suçunun Cezası için Mersin Gümrük Avukatı, Mersin Gümrük Kaçakçılığı Avukatı, olarak hukuk büromuz ile iletişime geçebilirsiniz.

AKARYAKIT KAÇAKÇILIĞI SUÇU

Akaryakıt ve Petrol Kaçakçılığı Davası, Akaryakıt ve Petrol ürünlerinin belli usul ve mali yükümlülüklere aykırı olarak yurt dışına çıkarılması veya Akaryakıt ve Petrol ürünlerinin ülkeye girişinin sağlanması neticesinde oluşur. Kaçakçılık suçuna konu olan maddenin t Akaryakıt ve Petrol olması halinde cezada artırım yapılır.

KAÇAKÇILIK DAVASINDA MÜSADERE KARARI

Kaçakçılık suçundan araca el koyulur mu, kaçakçılıktan dolayı araç bağlanır mı, kaçakçılıtan dolayı aracı devlet alır mı, soruları kaçakçılık suçuna karışan kişilerin merak ettiği sorulardandır. Kaçakçılık suçlarında araç sahibi bazen Lojistik Şirketi gibi şirketler olmaktadır. Araç sahibi gerçek kişi veya tüzel kişi bu surumda Kaçakçılık davasında malen sorumlu olarak yer alır. Kaçakçılık davasında malen sorumlu nedir, kaçakçılık davasında malen sorumlu şirket hak kaybına uğramamak amacı ile kaçakçılık alanında uzman avukat, gümrük davalarında uzman avukat, kaçakçılık davalarında uzman avukat ile temsil edilmelidir. Kaçakçılık davalarında eşya ve kazançlara devlet tarafından el koyulabilir. Kaçakçılık suçuna karışan otomobil, otobüs, kamyon, tanker, tır çekicisi, tır dorsesi gibi araçlara devlet tarafından el koyulabilmektedir. Müsadere kararının verilebilmesi için aynı aracın daha önce kaçakçılık suçuna karışıp karışmadığı, araçta zula diye tabir edilen özel gizli bölmelerin olup olmadığı son derece önemlidir. Bazı durumlarda araçların ruhsatlarına satılamaz şerhi de koyulmaktadır. Mersin ilinde faaliyet gösteren hukuk büromuzun Kaçakçılık Davalarında Uzman Ceza Avukatları, Müsadere Kararına İtiraz, El Koyma Kararına İtiraz, Satılamaz Şerhinin Kaldırılması, Kaçakçılık Suçunun Cezası Ne Kadar, Kaçakçılık Davası Savunma Dilekçesi konularında müvekkillerine en iyi şekilde avukatlık hizmeti vermektedir. Kaçakçılık davası savunma Dilekçesi, Kaçakçılık Suçundan El koyulan tırın geri alınması, kaçakçılıktan yakalanan aracın geri alınmasıgöçmen kaçakçılığı davasıinsan kaçakçılığı davası konusunda en iyi şekilde avukatlık hizmeti vermekteyiz.