Mersin Avukat Whatsapp
Mersin Avukat Whatsapp

2022-2023 Yılı Boşanma Avukatı Ücreti Ne Kadar?

2022-2023 Yılı Boşanma Avukatı Ücreti Ne Kadar?

2022-2023 Yılı Boşanma Avukatı Ücreti Ne Kadar?

2022-2023 Yılı Boşanma Davası Avukat Ücreti Ne Kadar?

Boşanma Davası Avukat Ücreti ve Boşanma Davası Mahkeme Masrafı Ne Kadar soruları Boşanmak isteyen kişilerin sıklıkla merak ettiği sorulardandır. Mersin Boşanma Avukatı olarak 2022 Boşanma Avukat Ücretlerini açıklayacağız.

Boşanma Davası Vekalet Ücreti Ne Kadar?

Boşanma Davası Vekalet Ücreti hesaplanırken boşanma nedenleri, davanın hangi şehirde açılacağı, tarafların tazminat, velayet ve nafaka talepleri gibi bir çok etken göz önünde bulundurulur. 03/09/2022 Tarihli ve 31942 Sayılı Resmi Gazetede yeni Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi yayımlanmıştır. Yayımlanan yeni Asgari Ücret Tarifesine göre Asliye Mahkemelerinde takip edilen dava ve işler için en az KDV hariç 9.200,00 TL avukatlık ücreti alınması gerekmektedir. Yayımlanan Asgari Ücret Tarifesinde belirlenen bu miktar avukatın alabileceği asgari yani en düşük miktarı göstermektedir. Avukatın Asgari Ücret Tarifesi altında iş ve dava alması yasaktır.

Boşanma Avukatı Ücreti 2022-2023

Boşanma davaları bilindiği üzere Anlaşmalı ve Çekişmeli Boşanma olmak üzere iki türlüdür. Avukatlık ücreti de avukatın harcayacağı emeğine ve mesaisine göre Türkiye Barolar Birliği tarafından belirlenen Avukatlık Asgari Ücret Tarifesinde yer alan miktarın altına olmamak üzere avukat ile müvekkil arasında belirlenmektedir. 03/09/2022 tarihinden sonra açılacak boşanma davaları için alınması gereken en düşük avukatlık ücreti kdv hariç 9.200,00 Türk Lirasıdır. Bu miktar avukata peşin olarak ödenmelidir. Ancak Avukat vekalet ücretini belirlerken bu tutarla bağlı değildir. Asgari Ücret Tarifesinin altında kalmamak üzere avukatlık ücreti serbestçe belirlenir. Boşanma Avukatı Ücreti, Boşanma Avukat Vekalet Ücreti konularında bilgi almak için Boşanma Avukatı Mersin olarak hizmet veren hukuk büromuzu arayabilirsiniz.

Boşanma Dava Masrafları Ne Kadar?

Boşanma Davası Dosya Masrafı Ne Kadar sorusu boşanma davası açmak isteyen kişilerin sıklıkla merak ettiği sorulardandır. Boşanma Dava Dilekçesi mahkemeye sunulduğunda Boşanma davasını açan kişinin bir takım harç ve masrafları mahkeme veznesine yatırması gerekmektedir. Halk arasında bu harç ve masraflar Dava Dosya Masrafı olarak bilinmektedir. 2022 yılı Boşanma Davası Masrafları Ne Kadar, 2022 Boşanma Dosya Masrafı sorusunun yanıtı için Mersin Boşanma Avukatı olarak faaliyet gösteren Hukuk Büromuzla iletişime geçebilirsiniz. 2022 yılı Boşanma Dosya Masrafı yaklaşık 1.000,00 TL civarındadır. Bu miktar davadan davaya değişiklik göstermektedir. Boşanma Dava Masrafı, Boşanma Davası Dosya Masrafı, Boşanma Davası Mahkeme Masrafı Ne Kadar konularında bilgi almak için Mersin Boşanma Avukatı, Aile Avukatı Mersin olarak hizmet veren hukuk büromuzla iletişime geçebilirsiniz.

Anlaşmalı Boşanma Davası Avukat Ücreti Ne Kadar?

Anlaşmalı Boşanma Davası Masrafı Ne Kadar, Anlaşmalı Boşanma Davasında Avukat Ücreti Ne Kadar sorular Anlaşmalı boşanma davası açmak isteyen kişilerin merak ettiği sorulardandır. Anlaşmalı Boşanma Davası Vekalet Ücreti, Avukatlık Asgari Ücret Tarifesinde KDV hariç 9.200,00 TL’dir. Şu unutulmamalıdır ki; Avukatsız anlaşmalı boşanma davası açmak ciddi hak kayıpları yaşamanıza sebep olabilir. Anlaşmalı Boşanma Davası Avukat Ücreti konusunda bilgi almak için Mersin Boşanma Avukatı, Mersin Aile Avukatı olarak ofisimizle iletişime geçebilirsiniz.

Çekişmeli Boşanma Davası Avukat Ücreti Ne Kadar?

Çekişmeli Boşanma Davası Avukat Ücreti 2022 yılı için 9.200,00 TL’dir. Bu ücret alınabilecek en düşük ücret olup vekalet ücreti avukatla müvekkil arasında serbestçe belirlenmektedir. Çekişmeli Boşanma Davası Avukat Ücreti konusunda bilgi almak için Mersin Boşanma Avukatı, Mersin Aile Avukatı olarak ofisimizle iletişime geçebilirsiniz.

Boşanma Avukatı Mersin

Mersin Boşanma Avukatı, Anlaşmalı Boşanma Avukatı Mersin, Çekişmeli Boşanma Avukatı Mersin, Aile Avukatı Mersin konularında en iyi şekilde avukatlık hizmeti vermekteyiz.