Mersin Avukat Whatsapp
Mersin Avukat Whatsapp

18 UYGULAMASININ (İMAR UYGULAMASININ) İPTALİ DAVASI

18 UYGULAMASININ (İMAR UYGULAMASININ) İPTALİ DAVASI

18 UYGULAMASININ (İMAR UYGULAMASININ) İPTALİ DAVASI

18 UYGULAMASININ İPTALİ

İmar uygulamasının iptali davası yani 18 uygulamasının iptali davası, imar planı uygulanırken arazinin mülkiyet hakkını değiştiren idari işlemin iptali amacı ile açılır. İmar uygulamasının iptali davası, 18 uygulamasının iptali davası kentsel dönüşümün tüm Türkiye’de artması ile İdare Mahkemelerinde sıklıkla görülen bir dava türüdür.

NEDEN 18 UYGULAMASI?

Uygulamada belediyenin yaptığı bu parselasyon işlemine neden 18 uygulaması denildiği merak edilmektedir. Bu işleme neden 18 uygulaması denir? 18 uygulaması ne demektir? Belediye bu işlemi İmar Kanunu’nun 18.maddesi uyarınca yaptığı için uygulamada yapılan bu işleme 18 uygulaması denilmektedir. Mersin İmar Avukatı, Mersin Gayrimenkul Avukatı olarak müvekkillerimize 18 uygulaması konusunda en iyi şekilde hizmet vermekteyiz.

18 UYGULAMASININ AMACI NEDİR?

18 uygulaması neden yapılır, 18 uygulamasının amacı nedir sorusu arsasına 18 uygulaması yapılan kişilerin en çok merak ettiği sorulardandır. 18 uygulamasının amacı imar planına uygun parseller oluşturmaktır. 18 uygulaması, imar planının bulunduğu arsa, tarla, arazi üzerinde yapılabilir. 18 düzenlemesi, 18 uygulaması, parselasyon planı, düzenleme ortaklık payı kesintisi (DOP) aynı anlamlara gelmektedir.

18 UYGULAMASININ İPTALİ DAVASI

Belediye encümenin yaptığı 18 uygulamasının iptali, imar uygulamasının iptali, parselasyon planı iptali, düzenleme ortaklık payı iptali için idare mahkemesinde idari işlemin iptali için iptal davası açılmalıdır. 18 uygulaması ile menfaati ihlal edilen arsa sahipleri yapılan idari işlemin yetki, şekil, sebep, konu, maksat unsurlarından biri ya da birkaçı yönünden hukuka aykırı olması sebeplerine dayanarak açılır. 18 uygulaması iptali davası nasıl açılır, 18 uygulaması iptali davası nerede açılır, 18 uygulaması için ne yapılır sorularının yanıtları çok merak edilmektedir. On sekiz uygulaması iptali davası on sekiz uygulaması yapılan taşınmazın bulunduğu yer idare mahkemesinde açılır. Mersin Gayrimenkul Avukatı olarak 18 uygulamasının iptali, On sekiz uygulaması nasıl iptal edilir, imar uygulamasının iptali davası, 18 uygulaması davası konularında en iyi şekilde hizmet vermekteyiz.

18 uygulaması itirazı nasıl yapılır, on sekiz uygulaması iptali davası, 18 uygulaması izalei şüyu davası, 18 uygulaması ortaklığın giderilmesi davası, 18 uygulaması eski hale getirme, imar uygulaması itiraz dilekçe örneği, 18 uygulaması iptal dava dilekçe örneği konularında Mersin İmar Avukatı, Mersin Kadastro Avukatı, Mersin Gayrimenkul Avukatı olarak en iyi şekilde müvekkillerimize hizmet vermekteyiz.