Mersin Avukat Whatsapp
Mersin Avukat Whatsapp

YURTDIŞINDA YAŞAYANLARIN BOŞANMASI

YURTDIŞINDA YAŞAYANLARIN BOŞANMASI

YURTDIŞINDA YAŞAYANLARIN BOŞANMASI

YURTDIŞINDA YAŞAYAN TÜRKLERİN BOŞANMASI

Ülkemizden, özellikle 1950 yılı sonrasında, Almanya, Hollanda, İsviçre, Avusturya, İsveç, Fransa, İtalya, Belçika, İngiltere, Amerika gibi ülkelere göç yaşanmıştır. Bu göç bazen ekonomik bazen de sosyo-kültürel nedenlerle yapılmıştır. Günümüzde Avrupa başta olmak üzere yurtdışında milyonlarca Türk Vatandaşı yaşamaktadır. Yurtdışında yaşayan Türk Vatandaşlarımızın Türkiye’de özellikle Boşanma, Miras ve Gayrimenkul konularında avukatlık ihtiyaçları olmaktadır. Bu yazımızda yurtdışı anlaşmalı boşanma, yurtdışındayken boşanma, yurt dışında yaşayan eşten boşanma konularını ele alacağız.

YURTDIŞI ANLAŞMALI BOŞANMA - TÜRKİYE'DE ANLAŞMALI BOŞANMA

Yurtdışında bulunan Türk Vatandaşlarının en çok merak ettiği soruların başında, Türkiye’ye gelmeden boşanabilir miyim, yurtdışı anlaşmalı boşanma nasıl yapılır, yurtdışındayken anlaşmalı boşanma olur mu, eşim yurtdışında nasıl boşanırım, yurtdışında mahkemeye gitmeden boşanma soruları gelmektedir.

Bilindiği üzere Boşanma Davaları, Anlaşmalı Boşanma Davası ve Çekişmeli Boşanma davası olmak üzere iki türlüdür. Anlaşmalı boşanma davası, boşanma dava dilekçesi ile birlikte anlaşmalı boşanma protokolünün mahkemeye sunulması ile olur. Yurtdışında yaşayanlar Anlaşmalı boşanma davası açabilir mi sorusunun yanıtı yurtdışında yaşayan kişiler tarafından merak edilmektedir. Yurtdışında yaşayanlar Anlaşmalı boşanma davası açabilir. Ancak taraflar anlaşmalı boşanma davasının duruşmasına katılmak zorundadır. Yurtdışında yaşayanların Türkiye’de anlaşmalı boşanması mümkündür. Yurtdışında olan Türk vatandaşlarının anlaşmalı boşanmaları için avukatlık hizmeti vermekteyiz.

YURT DIŞINDA YAŞAYAN EŞTEN BOŞANMA NE KADAR SÜRER?

Bu sorunun yanıtı boşanma davasının Anlaşmalı Boşanma Davası ya da Çekişmeli Boşanma Davası açılmasına bağlı değişmektedir. Anlaşmalı boşanma davası, çekişmeli boşanma davasına nazaran daha kısa sürmektedir. Çekişmeli boşanma davası, davalılardan bir tanesi yurtdışında ise biraz daha uzun sürer. Yurtdışında yaşayan eşe boşanma dava dilekçesinin ve tensip zaptının tebliğ edilmesi her zaman kolay olmayabilir. Boşanma dava dilekçesi ve tensip zaptı yurtdışında yaşayan eşe tebliğ edilirken mahkeme adres araştırması yapabilir. Tüm bu durumlarda boşanma dava süreci uzayabilir. Boşanma davasının uzamaması, boşanma davasının kısa sürede sonuçlanması için boşanma konusunda uzman Boşanma Avukatı ile çalışmakta fayda vardır. Yurt dışında yaşayan eşten boşanma davalarında avukatın önemi büyüktür.

BOŞANMA AVUKATI

Mersin’de faaliyet gösteren hukuk büromuz yurtdışında bulunan müvekkillerine, Türkiye’ye gelmeden boşanabilir miyim, yurtdışı anlaşmalı boşanma, yurtdışındayken boşanma, yurt dışında yaşayan eşten boşanma, eşim yurtdışında nasıl boşanırım, yurt dışında boşandım ama Türkiye’de evli görünüyorum, Yurtdışında boşanmanın Türkiye’de kaydedilmesi, Yurtdışında yaşayan Türklerin boşanması, Yurtdışındayken Türk Vatandaşlarının Anlaşmalı Boşanmaları, Boşanma Avukatları, Türkiye Boşanma Davası, Türkiye'de anlaşmalı boşanma, Türkiye Boşanma Avukatı konularında en iyi şekilde Boşanma Avukatı ve danışmanlık hizmeti vermekteyiz.